Türkiye`nin, 2020 yılında Hollanda`ya yaptığı ihracat hacmi 2019 yılına göre %9,8 azalarak 5 milyar 195 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Hollanda, Türkiye`nin en çok ihracat yaptığı 8 ülke konumundadır.

Türkiye`den Hollanda`ya en çok ihraç edilen 5 ürün grubu ise sırasıyla şu şekilde: Örülmemiş Giyim Eşyası ve Aksesuarı, Örme Giyim Eşyası ve Aksesuarı, Motorlu Kara Taşıtları, Mineral Yakıtlar, Yağlar ve Makinalar, Mekanik Cihazlar ve Aletler.

İhraç edilen ürünlerin dağılımını aşağıdaki grafikte gözlemleyebilirsiniz:

İthalat tarafında ise, Hollanda Türkiye`nin en çok mal ithal ettiği 16. ülke konumunda. Hollanda`nın Türkiye`ye ihracat hacmi 2019 yılına göre %13,3 artarak 3 milyar 629 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Türkiye`nin Hollanda`dan en çok ithal ettiği 5 ürün grubu ise sırasıyla şu şekilde: Demir ve Çelik, Plastik ve Mamulleri, Makinalar, Mekanik Cihazlar ve Aletler, Organik Kimyasallar ve Motorlu Kara Taşıtlar.

Hollanda`ya ihraç edilen ürünlerin üzerindeki etiketlerde ürünlerle ilgili detaylı bilgi yer almalıdır. Flemenkçe etiketlerin veya bilgilerin yer alması Hollandalılar tarafından hoş karşılanır.

Regülasyonlar, paketlemeler, pazara giriş stratejileri, distribütörlük ve danışmanlık gibi ihracat operasyonlarınızı kolaylaştıracak birçok hizmet için Mars-GTR daima yanınızda.